Forum www.pjw.fora.pl Strona Główna www.pjw.fora.pl
Forum zespołu Pjw
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ADORACJA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.pjw.fora.pl Strona Główna -> Próby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
berlosia
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 86
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Czw 20:54, 23 Wrz 2010    Temat postu:

DO ADORACJI:

Adoracja Pana Jezusa: Kerygmat o Jezusie Chrystusie


Pieśń na wystawienie : O zbawcza Hostio lub Witaj Panie.....

Modlitwa , np:

Panie Jezu dziękujemy Ci, że zechciałeś się z nami spotkać. Jesteś tu i patrzysz na nas z Miłością tak prawdziwą i bezgraniczną. Prosimy Cię daj nam łaskę, byśmy słysząc Słowo Twoje przyjęli prawdę, że Ty jesteś naszym Panem i Zbawicielem. Daj nam zrozumieć historię naszego zbawienia, które Ty nam przyniosłeś. Otwórz nas i daj nam Duch Świętego byśmy poznali czym jest nadzieja naszego powołania, czym jest Kerygmat o Tobie Panie Jezu, czym jest Dobra Nowina, o której dziś będziemy słyszeć w czytanych fragmentach z Pisma Świętego. Panie Jezu prosimy Cię mów do naszych serc.

Pieśn: Mów do mego serca, Dotknij Panie moich oczu

1. Bóg jest Twoim Stwórcą i kocha Ciebie dzisiaj miłością Ojca, ma dla Ciebie wspaniały plan.
„Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. Na świecie było [Słowo], a świat stał się przez Nie.” (J. 1.1-3.10)
”Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.” (J. 3,16)
„Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości. Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce.” (J. 10, 10b-11)
„Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju, mówi Pan, który ma litość nad tobą” ( Iz. 54, 10)
„Jestem bowiem świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do was - wyrocznia Pana - zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłość, jakiej oczekujecie.” (Jr. 29,11)
„Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.” ( Ef 2,10)
„Ty bowiem utworzyłeś moje nerki, Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła. I dobrze znasz moją duszę, nie tajna Ci moja istota, kiedy w ukryciu powstawałem.”( Ps. 139, 13-15)

Pieśn: np. Bo góry mogą ustąpić, Bo jak śmierć potężna jest Miłość


2 Jesteś grzesznikiem. Przez grzech oddalasz się od Boga i nie możesz o własnych siłach naprawić tej sytuacji. Potrzebujesz Zbawiciela, który wyzwoli Cię od grzechu, śmierci i szatana.

„...wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej” (Rz. 3,23)

„Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć.” (Rz. 6, 23a )

„Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu” (J. 3, 18- 21).

„Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy. Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, [Bóg] jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości. (1 J. 1, 8-9)

Pieśń : np. Jezu Tyś jest Światłością mej duszy, Niegodny

3 Jezus Chrystus, Bóg i Człowiek umierając na Krzyżu już odkupił Cię z niewoli grzechu.

„Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony( J. 3,17).

„Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.” (Rz. 6,23)

„Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami. Tym bardziej więc będziemy przez Niego zachowani od karzącego gniewu, gdy teraz przez krew Jego zostaliśmy usprawiedliwieni. Jeżeli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Jego Syna, to tym bardziej, będąc już pojednani, dostąpimy zbawienia przez Jego życie.” (Rz. 5, 8-10)

„Przekazałem wam na początku to, co przejąłem: że Chrystus umarł - zgodnie z Pismem - za nasze grzechy, że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem: i że ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu, później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie;” (1 Kor. 15, 3-6a)

„Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.” (J. 14, 6)

„On sam, w swoim ciele poniósł nasze grzechy na drzewo, abyśmy przestali być uczestnikami grzechów, a żyli dla sprawiedliwości - Krwią Jego ran zostaliście uzdrowieni.”
(1 P 2, 24)

„I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.” (Dz. 4,12)

Pieśń : Łaską jesteśmy zbawieni, Twa krew, W Tobie jest światło

4 Aby doświadczyć zbawienia uwierz w Jezusa, nawróć się i ogłoś, że Jezus jest Twoim Panem i Zbawicielem.

„Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.” (Ef. 2, 8-9)

„Na początku było Słowo a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego.” (J. 1,1.12)

„Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.”(Rz. 10, 9-10)

„Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha.”
(J 3,5-Cool

„A świadectwo jest takie: że Bóg dał nam życie wieczne, a to życie jest w Jego Synu. Ten, kto ma Syna, ma życie, a kto nie ma Syna Bożego, nie ma też i życia. O tym napisałem do was, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne.” (1J. 5,11-13)

„Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie.”
(J. 14, 21)


Jeśli pragniesz być zbawionym powtarzaj z dziecięcą ufnością słowa modlitwy:

Panie Jezu, Ty patrzysz na mnie z Miłością, spraw bym teraz ja mówił do Ciebie z ufnością, bo Ty mnie kochasz. Uznaję to, że nie raz grzechami moimi obrażałem Ciebie. Przepraszam Cię za to. Przed Tobą wyznaję, że jestem grzesznikiem i potrzebuję Twojej pomocy i łaski, by żyć w zgodzie z Tobą Boże mój, ze sobą i z innymi ludźmi.
Królu Miłości i Przebaczenia otwieram Ci drzwi mojego serca i proszę Cię, byś Ty był moim Panem we wszystkich sferach życia. Dzięki temu, że Ty przebaczyłeś mi moje grzechy ja teraz wybaczam wszystko i wszystkim, którzy kiedykolwiek mnie zranili. Wyznaję, że tylko Ty Jezu jesteś moim Panem i Zbawicielem i proszę Cię, prowadź mnie, kształtuj mnie i bądź moim Światłem na drodze do Ojca.


Pieśń: Jesteś Królem, Jezus zwyciężył


5 Pan Jezus tym, którzy Go przyjęli daje natychmiast Ducha Świętego

„Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.” (Dz 2,1-4)

„I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała. Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali. Wtedy będziecie mieszkać w kraju, który dałem waszym przodkom, i będziecie moim ludem, a Ja będę waszym Bogiem.” (Ez 36,26-2Cool

„Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: «Abba, Ojcze!” (Rz 8, 14 )

„Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».” (Łk. 11,13)

„Gdy to usłyszeli, przejęli się do głębi serca: «Cóż mamy czynić, bracia?» - zapytali Piotra i pozostałych Apostołów. «Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego. Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy są daleko, a których powoła Pan Bóg nasz.” (Dz. 2,37-39)

„Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym.” (Dz.1,5)

„A Duch i Oblubienica mówią: «Przyjdź!» A kto słyszy, niech powie: «Przyjdź!» I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie, kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie.”
(Ap. 22,17)

„W ostatnim zaś, najbardziej uroczystym dniu święta, Jezus stojąc zawołał donośnym głosem: «Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie - niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza». A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego;” (J. 7, 37-39)

„Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi” (Dz. 1,Cool


Pieśń: Duchu Święty wołam przyjdź, Przyjdę do Was, Oblubienica i Duch , Niechaj zstąpi Duch Twój, Kiedy nadszedł czas

6 Wejdź do wspólnoty. Dlaczego? Aby trwać przy Jezusie, nie ustawać w modlitwie, czyli żyć życiem sakramentalnym w radości Dziecka Bożego wejdź do wspólnoty uczniów Chrystusa.

„Przybywszy tam weszli do sali na górze i przebywali w niej: Piotr i Jan, Jakub i Andrzej, Filip i Tomasz, Bartłomiej i Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Szymon Gorliwy, i Juda, [brat] Jakuba Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego.” Dz 1,13-14

„Nie opuszczajmy naszych wspólnych zebrań, jak się to stało zwyczajem niektórych, ale zachęcajmy się nawzajem, i to tym bardziej, im wyraźniej widzicie, że zbliża się dzień. Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników.” (Hbr. 10, 25-27 )

„Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wszyscy oni mieli wielką łaskę.” (Dz. 4, 32 – 33)

„Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła, wy, którzyście byli nie-ludem, teraz zaś jesteście ludem Bożym, którzyście nie dostąpili miłosierdzia, teraz zaś jako ci, którzy miłosierdzia doznali.” (1 P. 2,9-10)

„Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach. Bojaźń ogarniała każdego, gdyż Apostołowie czynili wiele znaków i cudów. Ci wszyscy, co uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne.” (Dz. 2, 42-44)
„Wszyscy w jednym Duchu zostali ochrzczeni, aby stanowić jedno Ciało... Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa.” (1 Kor. 12, 13.27)

Pieśń : Oto ja poślij mnie, Oblubienica i Duch

Pieśń po błogosławieństwie: Ojcze chwała Tobie, Chwała Bogu Ojcu


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.pjw.fora.pl Strona Główna -> Próby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin